Metal halide lamp with quartz burner , HRI-TS 150W/D/230/XLN/RX7S
Article No.: 32419664
Mobile Menu
  • Product Catalogue
  • grupy produktów
Ścieżka nawigacyjna
  1. Product Catalogue
  2. Discharge lamps
  3. Metal Halide Lamps with Quartz Burner
  4. Discharge lamps
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • 156.6 W
  • 150 W
  • 13000 lm
  • 5450 K
  • 12000 h
  • Tube, double-ended
  • Nieaktywne
Image Gallery
Produktbild - Metal halide lamp with quartz burner , HRI-TS 150W/D/230/XLN/RX7S
Zeichnung - Metal halide lamp with quartz burner , HRI-TS 150W/D/230/XLN/RX7S
Energielabel - Metal halide lamp with quartz burner , HRI-TS 150W/D/230/XLN/RX7S
Picto
General Data
HRI-TS 150W/D/230/XLN/RX7S
12
22 g
Nieaktywne
Electric Parameters
156.6 W
150 W
157
100 V
100 V
230 V
4.0 up to 5.0
35 kV
1 A
1 A
12 µF
Nie
Light Application Parameters
13000 lm
83 lm/W
77 lm/W
warm white de luxe
854
5450 K
0,335
Service Life
12000 h
0.95
Specification
current label, with EPREL registration
G
23 mm
135 mm
135 mm
132 mm
p45
12.6 mg
Tube, double-ended
Clear
RX7s-24
White
Notes on Operation
p45
Information especially for EPREL
MH
541424
Miscellaneous
Notatki
Base
Sockel-ZeichnungR7s
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-92A-4
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm) per 10nm.