Halogen lamp with outer bulb, clear , RJH-TD 150W/230/C/E27
Article No.: 22318637
Mobile Menu
  • Azienda
  • Product Catalogue
  • Gruppi di prodotti
  • Servizi e strumenti
  • Notizie e conoscenza
  • Contatto e rivenditore
Briciole di pane
  1. Product Catalogue
  2. Halogen and Incandescent Lamps
  3. Mains Voltage Lamps with Omni-directional Radiation
  4. Halogen and Incandescent Lamps
Mains voltage halogen lamp clear, tubular shape, 230V, base E27, dimmable steplessly, 2000 h mean service life
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • Compatibility list
  • 150.0 W
  • 150 W
  • 2870 lm
  • 2900 K
  • 2000 h
  • Tube, single-ended
  • Inattivo
Image Gallery
Produktbild - Halogen lamp with outer bulb, clear , RJH-TD 150W/230/C/E27
Zeichnung - Halogen lamp with outer bulb, clear , RJH-TD 150W/230/C/E27
Energielabel - Halogen lamp with outer bulb, clear , RJH-TD 150W/230/C/E27
Picto
General Data
RJH-TD 150W/230/C/E27
12
59 g
Inattivo
Electric Parameters
150.0 W
150 W
1.00
230-230 V
230 V
0.65 A
652 mA
Sì
Light Application Parameters
2870 lm
19.13 lm/W
2900 K
100
Service Life
2000 h
50000
Specification
old label, no EPREL registration, no EU data sheet
G
D
32 mm
105 mm
105 mm
any
0.0 mg
Tube, single-ended
Clear
E27
Notes on Operation
any
Information especially for EPREL
Miscellaneous
DIM1
Note
Base
Sockel-ZeichnungE27
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-21-9
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm)per 10nm.
Spektrum 1light of incandescent lamps
Spektrum 2daylight(D 65)
Special features
Picto
General notes
® = Registered trademark
Subject to change without notice. Errors and omissions excepted.
Technical Information
Energylabel acc. to 874/2012, A++ to E
Compatibility list
Matching Products
Similar Products
Power Consumption
Power
150.0 W