Halogen lamp double based, RJL-TS 400W/42/C/R7S
Article No.: 22315979
Mobile Menu
  • Product Catalogue
  • grupy produktów
Ścieżka nawigacyjna
  1. Product Catalogue
  2. Halogen and Incandescent Lamps
  3. Mains Voltage Lamps with Omni-directional Radiation
  4. Halogen and Incandescent Lamps
Low voltage halogen lamp clear, tubular shape, 42V, double ended, base R7s, dimmable steplessly, 2000 h mean service life
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • 400.0 W
  • 9000 lm
  • 2000 h
  • Aktywne
Image Gallery
Produktbild - Halogen lamp double based, RJL-TS 400W/42/C/R7S
Zeichnung - Halogen lamp double based, RJL-TS 400W/42/C/R7S
Energielabel - Halogen lamp double based, RJL-TS 400W/42/C/R7S
Picto Picto
General Data
RJL-TS 400W/42/C/R7S
12
11 g
Aktywne
Electric Parameters
400.0 W
400 kWh
1.00
42-42 V
9520 mA
9.52 A
Tak
Light Application Parameters
9000 lm
21 lm/W
3000 K
0.446
Service Life
2000 h
Specification
G
12 mm
[118,0 mm]
118 mm
114.2 mm
any
0.0 mg
Clear
R7s
Notes on Operation
any
Information especially for EPREL
703294
Miscellaneous
SLR = (EU) 2019/2020
Notatki
Base
Sockel-ZeichnungR7s
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-92A-4
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm)per 10nm.
Spektrum 1light of incandescent lamps
Spektrum 2daylight(D 65)
Special features
Picto Picto
General notes
® = Registered trademark
Subject to change without notice. Errors and omissions excepted.
Technical Information
Artwork single pack
EAN - Part-view of Packaging
Energylabel acc. to 2019/2015, A to G
EU Data Sheet
Declaration of Conformity
User Instruction
Matching Products
Similar Products
Power Consumption
Power
400.0 W