Metal halide lamp with ceramic burner , RCI-TS 70W/WDL/230/RX7S
Article No.: 32419473
Mobile Menu
  • Azienda
  • Product Catalogue
  • Gruppi di prodotti
  • Servizi e strumenti
  • Notizie e conoscenza
  • Contatto e rivenditore
Briciole di pane
  1. Product Catalogue
  2. Discharge lamps
  3. Metal Halide Lamps with Ceramics Burner
  4. Discharge lamps
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • 70.0 W
  • 6500 lm
  • 3000 K
  • 15000 h
  • Tube, double-ended
  • Inattivo
Image Gallery
Produktbild - Metal halide lamp with ceramic burner , RCI-TS 70W/WDL/230/RX7S
Zeichnung - Metal halide lamp with ceramic burner , RCI-TS 70W/WDL/230/RX7S
Energielabel - Metal halide lamp with ceramic burner , RCI-TS 70W/WDL/230/RX7S
Picto
General Data
RCI-TS 70W/WDL/230/RX7S
12
25 g
Inattivo
Electric Parameters
73.4 W
81 kWh
95-95 V
95 V
230 V
3.6 up to 5.0
1 A
No
Light Application Parameters
6500 lm
86 lm/W
88 lm/W
warm white de luxe
830
3000 K
80-89
Service Life
15000 h
1.00
Specification
old label, no EPREL registration, no EU data sheet
F
A+
21 mm
118 mm
118 mm
p45
6.3 mg
Tube, double-ended
Clear
RX7S
Notes on Operation
p45
Information especially for EPREL
Miscellaneous
Note
Base
Sockel-ZeichnungRX7s
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-92A-4
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm) per 10nm.