Halogen lamp double based, RJH-TS 2000W/230/C/FA4
Article No.: 22317410
Mobile Menu
  • Azienda
  • Product Catalogue
  • Gruppi di prodotti
  • Servizi e strumenti
  • Notizie e conoscenza
  • Contatto e rivenditore
Briciole di pane
  1. Product Catalogue
  2. Halogen and Incandescent Lamps
  3. Mains Voltage Lamps with Omni-directional Radiation
  4. Halogen and Incandescent Lamps
Mains voltage halogen lamp clear, tubular shape, 240V mains, double ended, base Fa4, dimmable steplessly
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • 2,000.0 W
  • 2 kW
  • 44000 lm
  • 2000 h
  • Tube, double-ended
  • PhaseOut
Image Gallery
Produktbild - Halogen lamp double based, RJH-TS 2000W/230/C/FA4
Zeichnung - Halogen lamp double based, RJH-TS 2000W/230/C/FA4
Energielabel - Halogen lamp double based, RJH-TS 2000W/230/C/FA4
Picto Picto
General Data
RJH-TS 2000W/230/C/FA4
12
30 g
PhaseOut
Electric Parameters
2000.0 W
2 kW
2000 kWh
1.00
230-230 V
230 V
8.7 A
Sì
Light Application Parameters
44000 lm
22 lm/W
2900 K
100
Service Life
2000 h
50000
Specification
old label, no EPREL registration, no EU data sheet
G
C
12 mm
334.4 mm
334.4 mm
p15
0.0 mg
Tube, double-ended
Clear
Fa4
Notes on Operation
p15
Information especially for EPREL
Miscellaneous
SLR = (EU) 2019/2020
Note
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm)per 10nm.