Halogen lamp double based, RJH-TS 120W/230/C/XE/R7S
Article No.: 22315751
Mobile Menu
  • Product Catalogue
  • grupy produktów
Ścieżka nawigacyjna
  1. Product Catalogue
  2. Halogen and Incandescent Lamps
  3. Mains Voltage Lamps with Omni-directional Radiation
  4. Halogen and Incandescent Lamps
Mains voltage halogen lamp clear, tubular shape, 230V, double ended, base R7s, dimmable steplessly, 2000 h mean service life
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • 120.0 W
  • 120 W
  • 150 W
  • 2220 lm
  • 2950 K
  • 2000 h
  • Tube, double-ended
  • Nieaktywne
Image Gallery
Produktbild - Halogen lamp double based, RJH-TS 120W/230/C/XE/R7S
Zeichnung - Halogen lamp double based, RJH-TS 120W/230/C/XE/R7S
Energielabel - Halogen lamp double based, RJH-TS 120W/230/C/XE/R7S
Picto Picto
General Data
RJH-TS 120W/230/C/XE/R7S
20
8 g
Nieaktywne
Electric Parameters
120.0 W
120 W
1.00
230-230 V
230 V
0.52 A
Tak
Light Application Parameters
2250 lm
18.75 lm/W
2950 K
100
Service Life
2000 h
50000
Specification
old label, no EPREL registration, no EU data sheet
G
D
12 mm
114.2 mm
114.2 mm
any
0.0 mg
Tube, double-ended
Clear
R7s
Notes on Operation
any
Information especially for EPREL
Miscellaneous
SLR = (EU) 2019/2020
Notatki
Base
Sockel-ZeichnungR7s
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-92A-4
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm)per 10nm.
Spektrum 1light of incandescent lamps
Spektrum 2daylight(D 65)
Special features
Picto Picto
General notes
® = Registered trademark
Subject to change without notice. Errors and omissions excepted.
Technical Information
Energylabel acc. to 874/2012, A++ to E
Declaration of Conformity
User Instruction
Matching Products
Similar Products
Power Consumption
Power
120.0 W