LED Flex KIT 1400, RL-FX KIT 1400 52W/830/5M
Article No.: RFKA0637
Mobile Menu
  • Business
  • Product Catalogue
  • Product Groups
  • Service & Tools
  • News & Background
  • Contact & Dealer
Breadcrumb
  1. Product Catalogue
  2. LED Strips
  3. LED Strips
  4. LED Strips
  • Add to compare
  • PDF download
  • 10.4 W/m
  • 52.0 W
  • 1400 lm/m
  • 3000 K
  • Inactive
Image Gallery
Produktbild - LED Flex KIT 1400, RL-FX KIT 1400 52W/830/5M
Picto Picto
General Data
RFKA0637
RL-FX KIT 1400 52W/830/5M
10
430 g
Inactive
Electric Parameters
52.0 W
57.2 W
10.4 W/m
24 V
22-25 V
DC
Yes
Light Application Parameters
Continuously variable
6000 lm
1400 lm/m
No
120 °
No
White
830
3000 K
> 80
≤ 4 sdcm
Service Life
20000 h
Specification
5000 mm
8.2 mm
70
14.3 mm
100 mm
25 mm
Silicone
Strip
Yes
Notes on Operation
IP20
5 m
Suitable for through wiring
Built-in
LED operating device voltage-controlled
Information especially for EPREL
LED
NMLS
NDLS
SINGLE_VALUE
Notes
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm)per 10nm.