Metal halide lamp with quartz burner , HRI-E 100W/NDL/230/E27
Article No.: 32411526
Mobile Menu
  • Product Catalogue
  • grupy produktów
Ścieżka nawigacyjna
  1. Product Catalogue
  2. Discharge lamps
  3. Metal Halide Lamps with Quartz Burner
  4. Discharge lamps
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • 100.0 W
  • 100 W
  • 7700 lm
  • Ellipsoid
  • Nieaktywne
Image Gallery
Produktbild - Metal halide lamp with quartz burner , HRI-E 100W/NDL/230/E27
Zeichnung - Metal halide lamp with quartz burner , HRI-E 100W/NDL/230/E27
Energielabel - Metal halide lamp with quartz burner , HRI-E 100W/NDL/230/E27
Picto Picto
General Data
HRI-E 100W/NDL/230/E27 RO
20
135 g
Nieaktywne
Electric Parameters
100.14 W
100 W
230
190%
Daelay-action; min. double nominal current
Nie
Light Application Parameters
7700 lm
78 lm/W
Neutral white de luxe
4300 K
80-89
Service Life
0.99
Specification
A
55 mm
141 mm
141 mm
h180
8.0 mg
Ellipsoid
E27
Other
Notes on Operation
h180
Notatki
Base
Sockel-ZeichnungE27
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-21-9
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm) per 10nm.