Compact fluorescent lamp Ralux® Spin, RXE-SP 12W/827/E14
Article No.: 31718075
Mobile Menu
  • Product Catalogue
  • grupy produktów
Ścieżka nawigacyjna
  1. Product Catalogue
  2. Fluorescent lamps
  3. Compact Lamps with Integrated ECG
  4. Fluorescent lamps
  • Add to compare
  • PDF version
  • Calculate consumption data
  • Compatibility list
  • 12.0 W
  • 12 W
  • 650 lm
  • 2700 K
  • 8000 h
  • Spiral
  • Nieaktywne
Image Gallery
Produktbild - Compact fluorescent lamp Ralux® Spin, RXE-SP 12W/827/E14
Zeichnung - Compact fluorescent lamp Ralux® Spin, RXE-SP 12W/827/E14
Energielabel - Compact fluorescent lamp Ralux® Spin, RXE-SP 12W/827/E14
Picto
General Data
RXE-SP 12W/827/E14
10
Nieaktywne
Electric Parameters
12.0 W
12 W
0.55
220-240 V
220-240 V
120 mA
Nie
Light Application Parameters
650 lm
25 °C
54.17 lm/W
Intra
827
2700 K
>=80
Service Life
8000 h
10000
Specification
A
41 mm
106 mm
106 mm
1.7 mg
Spiral
E14
Notatki
Base
Sockel-ZeichnungE14
IEC/EN 60061-1
sheet 7004-23-6
Spectrum
Visible region from 380 to 780 nm; height of graph corresponding with relative spectral emission (400mW/klm) per 10nm.
Spektrum 1light colour 827 Spectralux® Intra (41)
Spektrum 2daylight(D 65)
Special features
Picto
General notes
® = Registered trademark
Subject to change without notice. Errors and omissions excepted.
Technical Information
Energylabel acc. to 874/2012, A++ to E
Compatibility list
Matching Products
Similar Products
Power Consumption
Power
12.0 W